Zypto App

Ίσως το καλύτερο πορτοφόλι stablecoin για πληρωμές, swaps και αγορές

Ένα stablecoin πορτοφόλι μπορεί να χρησιμοποιηθεί με διαφορετικούς τρόπους, ανάλογα με τον χρήστη. Για κάποιους είναι απλώς ένα μέρος για να κρατούν ψηφιακά δολάρια. Για άλλους γίνεται εργαλείο για πληρωμές, μεταφορές μεταξύ αλυσίδων και καθημερινές αγορές σε πολλά blockchain δίκτυα.

Διάβασε το άρθρο

Ένα stablecoin πορτοφόλι μπορεί να χρησιμοποιηθεί με διαφορετικούς τρόπους, ανάλογα με τον χρήστη. Για κάποιους είναι απλώς ένα μέρος για να κρατούν ψηφιακά δολάρια. Για άλλους γίνεται εργαλείο για πληρωμές, μεταφορές μεταξύ αλυσίδων και καθημερινές αγορές σε πολλά δίκτυα blockchain.

Το Zypto App υποστηρίζει και τις δύο προσεγγίσεις, επιτρέποντας στους χρήστες να κρατούν, να διαχειρίζονται, να κάνουν swap, να πληρώνουν και να προστατεύουν stablecoins μέσα σε ένα ενιαίο περιβάλλον.

Ένα πορτοφόλι stablecoin φτιαγμένο για πραγματική χρήση

Το Zypto App είναι σχεδιασμένο για κάτι παραπάνω από αποθήκευση.

Επιτρέπει στους χρήστες να χρησιμοποιούν ενεργά τα stablecoins μέσα σε ένα συνδεδεμένο οικοσύστημα, είτε για πληρωμές είτε για μεταφορές είτε για καθημερινές αγορές.

Με υποστήριξη για τα μεγάλα stablecoins σε πολλά blockchains, οι χρήστες δεν περιορίζονται σε ένα μόνο δίκτυο ή πρότυπο token. Αυτή η ευελιξία είναι απαραίτητη για όποιον χρησιμοποιεί stablecoins τακτικά.

Λήψη εφαρμογής Zypto

Ευρεία υποστήριξη stablecoin σε πολλά blockchains

Το Zypto App υποστηρίζει ένα ευρύ φάσμα stablecoins στα κορυφαία δίκτυα blockchain.

Τα υποστηριζόμενα stablecoins περιλαμβάνουν –

BUSD σε BSC και BEP20

DAI σε Arbitrum, Avalanche, BEP20, Ethereum και Optimism

USDC σε Arbitrum, Avalanche, BEP20, ERC20, MATIC POS, Optimism, Polygon, SOL SPL και XLM

USDT σε Arbitrum, Avalanche, BEP20, ERC20, Optimism, SOL SPL και Tron TRC20

USD1 σε BSC και Ethereum

HBD σε Hive

Αυτή η multichain υποστήριξη επιτρέπει στους χρήστες να επιλέγουν το πιο αποδοτικό δίκτυο για τις ανάγκες τους, είτε δίνουν προτεραιότητα στην ταχύτητα είτε στο κόστος είτε στη συμβατότητα.

Πώς να αγοράσεις stablecoins

Ψάχνεις έναν εύκολο τρόπο να αγοράσεις stablecoins όπως το USDT, το USDC ή το USD1;

Η Zypto το κάνει γρήγορο, ασφαλές και ευέλικτο, με υποστήριξη για πάνω από 130 τρόπους πληρωμής παγκοσμίως. Είτε χρησιμοποιείς χρεωστική κάρτα, Apple Pay, Google Pay ή τοπικές υπηρεσίες όπως το Revolut ή το PIX, το να βάλεις stablecoins στο πορτοφόλι σου δεν ήταν ποτέ πιο απλό.

Πώς να αγοράσεις stablecoins στο Zypto App:

  1. Κατέβασε δωρεάν το Zypto App από το Google Play ή το App Store
  2. Δημιούργησε ή εισήγαγε ένα crypto πορτοφόλι
  3. Πάτησε «Buy» από την αρχική οθόνη ή τη σελίδα του token
  4. Διάλεξε το blockchain και το stablecoin που θέλεις (π.χ. USDT στο Tron ή USDC στο Stellar)
  5. Συμπλήρωσε το ποσό σου και επίλεξε τρόπο πληρωμής
  6. Επιβεβαίωσε και τα stablecoins σου φτάνουν μέσα σε λίγα λεπτά

Μπορείς να κρατάς stablecoins σε πολλά blockchains και να τα χρησιμοποιείς άμεσα μέσα στην εφαρμογή και στα αγαπημένα σου dApps.

Κάνε swap stablecoins ανάμεσα σε αλυσίδες

Τα stablecoins χρησιμοποιούνται συχνά σε διαφορετικά οικοσυστήματα και η μετακίνηση ανάμεσά τους είναι βασικό κομμάτι της διαχείρισης των assets.

Το Zypto App προσφέρει πρόσβαση σε πάνω από 1 εκατομμύριο διαδρομές crosschain swap, επιτρέποντας στους χρήστες να μετακινούν stablecoins ανάμεσα στα υποστηριζόμενα blockchains απευθείας μέσα από την εφαρμογή.

Έτσι δεν χρειάζεται να βασίζεσαι σε πολλές πλατφόρμες ή σε χειροκίνητες διαδικασίες bridging.

Vault Key Card: Το Cold Crypto Wallet από τη Zypto

Τι μπορείς να κάνεις με stablecoins στο Zypto App

Τα stablecoins στο Zypto App μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε ένα εύρος πρακτικών υπηρεσιών.

Οι χρήστες μπορούν να πληρώνουν λογαριασμούς κοινής ωφέλειας, πιστωτικών καρτών, ασφάλισης και κινητής τηλεφωνίας απευθείας με υποστηριζόμενα stablecoins.

Μπορούν να αγοράσουν δωροκάρτες για χιλιάδες παγκόσμιες μάρκες, μετατρέποντας τα stablecoins σε δυνατότητα καθημερινών αγορών.

Τα stablecoins μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για τη φόρτωση των crypto καρτών της Zypto, ώστε οι χρήστες να μετατρέπουν το υπόλοιπό τους τη στιγμή της φόρτωσης και να πληρώνουν σε καταστήματα όπου γίνονται δεκτές οι Visa ή Mastercard.

Για πρόσβαση σε μετρητά, οι χρήστες μπορούν να μετατρέψουν USDC σε μετρητά σε συνεργαζόμενα σημεία MoneyGram μέσω της υπηρεσίας USDC to Cash.

Έτσι τα stablecoins μπορούν να χρησιμοποιούνται ενεργά, όχι απλώς να φυλάσσονται ή να μεταφέρονται.

Προστάτεψε τα stablecoins σου με τη Vault Key Card

Η διαχείριση των stablecoins είναι μόνο ένα μέρος της εικόνας. Η προστασία τους είναι εξίσου σημαντική.

Η Vault Key Card της Zypto προσθέτει ένα φυσικό επίπεδο ασφάλειας στα πορτοφόλια του Zypto App, προστατεύοντας την εξουσιοδότηση των συναλλαγών.

Αντί να βασίζεσαι μόνο στην πρόσβαση στη συσκευή, οι συναλλαγές απαιτούν τη φυσική κάρτα για να εγκριθούν. Έτσι η εξουσιοδότηση παραμένει εκτός σύνδεσης, ενώ τα assets παραμένουν on-chain.

Η Vault Key Card είναι φτιαγμένη για μια ζωή με προτεραιότητα στο κινητό. Δεν υπάρχουν καλώδια, ούτε dongles, ούτε φόρτιση, ούτε ανάγκη σύνδεσης με υπολογιστή. Λειτουργεί απευθείας με τη συσκευή σου και σου επιτρέπει να εγκρίνεις συναλλαγές με ένα απλό άγγιγμα.

Χωράει στο πορτοφόλι ή στην τσάντα σου σαν κανονική κάρτα, οπότε είναι πρακτική για να την έχεις μαζί σου και να τη χρησιμοποιείς κάθε μέρα.

Η κάρτα έχει ανθεκτική, premium μεταλλική κατασκευή με προστατευτικό κάλυμμα, σχεδιασμένη για τακτική χρήση στον πραγματικό κόσμο.

Η Vault Key Card υποστηρίζει και προστατεύει πάνω από 24.000 crypto assets σε πολλά blockchains, κάτι που την κάνει ίσως την πιο ικανή λύση cold wallet στην αγορά σήμερα.

Κρυπτοκάρτες Zypto - Υψηλό Όριο

Πληρωμές με stablecoins για επιχειρήσεις με το Zypto Pay

Η υποστήριξη των stablecoins δεν σταματά στους μεμονωμένους χρήστες.

Το Zypto Pay δίνει στις επιχειρήσεις τη δυνατότητα να δέχονται stablecoins ως πληρωμή με ευκολία, χωρίς προμήθειες επεξεργασίας από την πλευρά του εμπόρου και με ευέλικτες επιλογές διακανονισμού.

Οι επιχειρήσεις μπορούν να λαμβάνουν πληρωμές σε stablecoins όπως το USDC και το USDT ή να κάνουν διακανονισμό σε fiat ή σε άλλα υποστηριζόμενα κρυπτονομίσματα, ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Έτσι δημιουργείται ένα πλήρες οικοσύστημα όπου τα stablecoins μπορούν και να λαμβάνονται και να χρησιμοποιούνται για αγορές.

Ένα πορτοφόλι stablecoin που κάνει περισσότερα

Το Zypto App είναι φτιαγμένο ως μια πολυλειτουργική crypto εφαρμογή, που συνδυάζει την αυτοφύλαξη με πρόσβαση σε multichain πορτοφόλι, πραγματική χρησιμότητα και ασφαλή εξουσιοδότηση.

Οι χρήστες μπορούν να διαχειρίζονται stablecoins μαζί με πάνω από 24.000 υποστηριζόμενα crypto assets σε περισσότερα από 20 blockchains, όλα μέσα σε μία εφαρμογή.

Αυτό επιτρέπει έναν πιο ευέλικτο και συνδεδεμένο τρόπο να χρησιμοποιείς και να προστατεύεις τα ψηφιακά σου assets, χωρίς να αλλάζεις ανάμεσα σε πολλά πορτοφόλια ή πλατφόρμες.

Stablecoins, έτοιμα για χρήση και προστασία

Τα stablecoins είναι ήδη βασικό κομμάτι του τρόπου με τον οποίο οι χρήστες μετακινούν και αξιοποιούν αξία στα crypto.

Το Zypto App μετατρέπει ένα πορτοφόλι stablecoin σε κάτι περισσότερο από απλή αποθήκευση, δίνοντας στους χρήστες τη δυνατότητα να διαχειρίζονται, να κάνουν swap, να πληρώνουν και να προστατεύουν τα assets τους σε πληρωμές, υπηρεσίες και καθημερινές συναλλαγές.

Λήψη εφαρμογής Zypto

Συχνές ερωτήσεις

Ένα πορτοφόλι stablecoin είναι ένα crypto πορτοφόλι που επιτρέπει στους χρήστες να αποθηκεύουν, να στέλνουν, να λαμβάνουν και να διαχειρίζονται stablecoins όπως το USDC, το USDT και το DAI.

Εξαρτάται από το πορτοφόλι, αλλά πολλά υποστηρίζουν ευρέως διαδεδομένα stablecoins όπως το USDC, το USDT, το DAI και άλλα, σε διάφορα δίκτυα blockchain.

Ναι, ορισμένα πορτοφόλια επιτρέπουν στους χρήστες να χρησιμοποιούν stablecoins για αγορές μέσα από υπηρεσίες όπως πληρωμές λογαριασμών, δωροκάρτες, crypto κάρτες ή άλλα εργαλεία πληρωμών.

Τα stablecoins μπορούν να προστατευτούν με πορτοφόλια αυτοφύλαξης και με πρόσθετες μεθόδους ασφάλειας, όπως εξουσιοδότηση εκτός σύνδεσης, συσκευές hardware ή εργαλεία φυσικής ταυτοποίησης.

Κοινοποίηση

Σχετικά θέματα

πορτοφόλι cryptomulti chain walletstablecoin walletstablecoinsusdc walletusdt walletzypto appoptimismmaticstablecoin payments
Σχετικά

Περισσότερα από το Zypto App

Δες όλα
Zypto AppΜετέτρεψε το Bitcoin σε ανανέωση κινητού και δεδομένα4 λεπτά ανάγνωσης · 17 Σεπ
Zypto AppΠώς να Αγοράσεις Κρύπτο στο Zypto App4 λεπτά ανάγνωσης · 17 Σεπ
Zypto AppΠώς να Κάνεις Import ένα Crypto Πορτοφόλι στο Zypto App4 λεπτά ανάγνωσης · 8 Σεπ
Zypto AppZypto App v1.29: Ένα Κέντρο Ειδοποιήσεων και μια Ανασχεδιασμένη Home3 λεπτά ανάγνωσης · 7 Σεπ
Zypto AppΜη Χάνεις Ποτέ Καμία Κίνηση στο Zypto App1 λεπτά ανάγνωσης · 7 Σεπ
Zypto AppZypto - Βαθμολογία Άριστη από τους ανθρώπους που το χρησιμοποιούν κάθε μέρα3 λεπτά ανάγνωσης · 3 Σεπ
Zypto AppΑπό κρύπτο σε δωροκάρτα: σούπερ μάρκετ, παιχνίδια και αεροπορικά εισιτήρια στο Zypto App3 λεπτά ανάγνωσης · 2 Σεπ
Zypto AppΛογαριασμοί με κρύπτο: οι εννέα κατηγορίες που πληρώνεις στο Zypto App3 λεπτά ανάγνωσης · 2 Σεπ
Zypto AppΑνθρώπινη υποστήριξη 24/7. Η βοήθεια είναι εδώ όταν τη χρειάζεσαι.3 λεπτά ανάγνωσης · 26 Αυγ
Zypto AppΚάνε συναλλαγές στο BSC μέσα στο Zypto App3 λεπτά ανάγνωσης · 26 Αυγ
Zypto Company NewsΒάλε τα Πορτοφόλια σου Offline: Η Vault Key Card είναι Μισή Τιμή2 λεπτά ανάγνωσης · 19 Αυγ
Zypto AppZypto App, στη Γλώσσα και το Νόμισμά σου: Ένα Wallet Φτιαγμένο για Όλο τον Κόσμο3 λεπτά ανάγνωσης · 19 Αυγ
Zypto AppΠλήρωσε με Οποιοδήποτε Πορτοφόλι crypto ή Ανταλλακτήριο στο Zypto App2 λεπτά ανάγνωσης · 18 Αυγ
Zypto Company NewsΚατανοήστε το κρύπτο: Το δωρεάν μάθημά μας για το πώς λειτουργεί στην πράξη2 λεπτά ανάγνωσης · 12 Αυγ
Zypto AppΠροστατέψτε τις αποταμιεύσεις σας όταν πέφτει ένα νόμισμα4 λεπτά ανάγνωσης · 12 Αυγ
Zypto AppΑγόρασε, διαχειρίσου, στείλε, κάνε swap και προστάτεψε Tether Gold (XAUt) στο Zypto App2 λεπτά ανάγνωσης · 4 Αυγ
Zypto AppΑγόρασε, Διαχειρίσου, Στείλε, Κάνε Swap και Προστάτεψε Το Stablecoin RLUSD Του Ripple Στο Zypto App2 λεπτά ανάγνωσης · 3 Αυγ
Zypto AppΑπό αρχάριος στο κρύπτο σε επαγγελματίας του Web33 λεπτά ανάγνωσης · 28 Ιουλ
Zypto AppΗ κάρτα κρύπτο σου, στο Apple Pay4 λεπτά ανάγνωσης · 28 Ιουλ
Zypto AppΜία Εφαρμογή, Όχι Δέκα4 λεπτά ανάγνωσης · 21 Ιουλ
Zypto AppΌχι τα κλειδιά σου, όχι το κρύπτο σου4 λεπτά ανάγνωσης · 21 Ιουλ
Zypto AppΚάνε το Zypto δικό σου2 λεπτά ανάγνωσης · 21 Ιουλ
Zypto Company NewsΤο Zypto.com v2 είναι διαθέσιμο: ανακάλυψε τι νέο υπάρχει3 λεπτά ανάγνωσης · 2 Ιουλ
Zypto Company NewsResearch Crypto Differently3 min read · 2 Jul
Zypto Company NewsΑνακάλυψε πώς να χρησιμοποιείς το κρύπτο σου για αγορές εκεί που ζεις2 λεπτά ανάγνωσης · 2 Ιουλ
Zypto Company NewsToday in Crypto: Daily Crypto Adoption News2 min read · 2 Jul
Zypto Company NewsZypto.com is Now Available in 41 Languages2 min read · 2 Jul
Zypto Company NewsZypto Share Studio: Από ζωντανά δεδομένα κρύπτο σε περιεχόμενο για τα social3 λεπτά ανάγνωσης · 2 Ιουλ
Zypto AppΚάνε trade κάθε token του Base στο Zypto App2 λεπτά ανάγνωσης · 22 Ιουν
Zypto AppΕπαναφορτιζόμενες κρυπτοκάρτες Zypto – Τώρα διαθέσιμες σε περισσότερες χώρες και πολιτείες των ΗΠΑ2 λεπτά ανάγνωσης · 18 Ιουν

Τι λένε οι χρήστες του Zypto

Εξαιρετικό 4.6 βάσει 148 κριτικές Διάβασε όλες τις κριτικές στο Trustpilot
Αυτό το περιεχόμενο μεταφράστηκε αυτόματα για τη διευκόλυνσή σου. Αν έχεις αμφιβολίες, ανάτρεξε στην αγγλική έκδοση.