Zypto App

En kold tegnebog bygget til den måde, krypto faktisk bruges på

Lad os være ærlige. Krypto lever i dag på mobilen. Saldi tjekkes på telefonen. Swaps sker på telefonen. Betaling, staking, underskrivning, godkendelse, det hele sker i din hånd, ikke ved et skrivebord. Men når folk søger efter en kold tegnebog, bliver de stadig vist løsninger bygget til en anden tid. Kabler. Computere. Firmwareopdateringer. Komplicerede opsætninger.

Læs artikel

Let’s be frank. Crypto today lives on mobile.

Saldi tjekkes på telefonen. Swaps sker på telefonen. Betaling, staking, underskrivning, godkendelse, det hele sker i din hånd, ikke ved et skrivebord.

Men når folk søger efter en kold tegnebog, bliver de stadig vist løsninger bygget til en anden tid. Kabler. Computere. Firmwareopdateringer. Komplicerede opsætninger. En hel separat rutine.

Den kløft er problemet.

Vault Key Card findes, fordi krypto er kommet videre, men kolde tegnebøger er ikke.

Varme tegnebøger, forklaret enkelt

En varm tegnebog er en krypto-tegnebog, der er forbundet til internettet.

De fleste mobile tegnebøger falder ind under denne kategori. De er hurtige, fleksible og altid tilgængelige. Det er derfor, folk elsker dem.

Åbn appen. Klar den. Gå videre.

Prisen er eksponering.

Fordi varme tegnebøger er forbundet, indebærer de naturligt en større risiko fra phishing-forsøg, ondsindede apps, utilsigtede godkendelser eller social engineering. Jo mere aktiv en tegnebog bliver, jo større angrebsflade udgør den.

Varme tegnebøger er gode til at få tingene gjort.
De er bare ikke designet til at være det sidste beskyttelseslag.

Download Zypto App

Hvad en kold tegnebog faktisk gør

En kold tegnebog beskytter adgangen til din krypto ved at holde kontrollen over dine nøgler væk fra konstant internetforbindelse.

I praksis betyder det som regel, at der tilføjes et fysisk bekræftelsestrin, så aktiver ikke kan flyttes uden bevidst godkendelse. Det er en måde at bremse tingene op på, netop nok til at stoppe de forkerte handlinger, før de sker.

Traditionelle kolde tegnebøger gør dette godt, men de har deres omkostninger.

Ekstra enheder.
Opsætning på computer.
Hardware-rutiner.

Sikre, ja. Men ofte langt fra den måde, folk faktisk bruger krypto på.

Hvor det går galt

Sådan er virkeligheden.

Folk bruger krypto hver dag, på mobilen. Men kolde tegnebøger føles ofte som noget, man må træde til side for at bruge, ikke noget, der passer ind i hverdagen.

Så mange brugere indgår et kompromis. De forbliver varme, selv når de forstår risiciene.

Ikke fordi de er ligeglade med sikkerhed, men fordi sikkerhed føles besværligt.

Det er præcis i det hul, at Vault Key Card passer ind.

En kold tegnebog, der lever på mobilen

Vault Key Card erstatter ikke din tegnebog.

Det gør dine Zypto App-tegnebøger til kolde tegnebøger.

Din krypto forbliver i dine sikre hvælv, og det er dit kort, der låser dem op, når det er nødvendigt.

VKC tilføjer et fysisk sikkerhedslag til dine eksisterende tegnebøger uden at opbevare fulde private nøgler på kortet eller din enhed. Transaktioner kræver, at kortet er til stede, hvilket betyder, at dine tegnebøger forbliver beskyttet, mens alt forbliver optimeret til mobil.

Du beholder den oplevelse, du er vant til.
Du får beskyttelse på niveau med en kold tegnebog.

Ingen kabler.
Ingen computere.
Ingen ekstra rutiner.

Bare sikkerhed, der passer til den måde, krypto faktisk bruges på.

Vault Key Card - kold kryptowallet fra Zypto

Beskyttelse fra en kold tegnebog til alle typer brugere

Offline-opbevaring fremstilles ofte som noget, kun store investorer bekymrer sig om.

Den tankegang holder ikke længere stik.

Alle brugere af Zypto App drager fordel af beskyttelse fra en kold tegnebog, uanset om aktiverne bruges dagligt, opbevares langsigtet eller er fordelt på forskellige strategier.

Vault Key Card beskytter op til tre tegnebøger i Zypto App, hvilket gør det nemt at adskille aktiver, styre risiko eller blot tilføje et sikkerhedslag på hvælv-niveau uden besvær. Det er også muligt at beskytte flere tegnebøger – tilføj blot endnu et VKC.

Det handler ikke om opbevaringsstile.
Det handler om stærk beskyttelse af tegnebogen.

Sikkerhed, der ikke står i vejen

Det sværeste ved kryptosikkerhed er ikke teknologien.

Det er adfærd.

De fleste løsninger beder brugerne om at ændre den måde, de gør tingene på, hvad de bærer rundt på, eller hvornår de kan handle. Det er der, brugen som regel bryder sammen.

VKC arbejder i det stille sammen med Zypto App.

Du åbner stadig din telefon.
Du bruger stadig dine tegnebøger.
Du bevæger dig stadig i kryptohastighed.

Forskellen er, at dine tegnebøger nu har indbygget beskyttelse på niveau med en kold tegnebog.

Ingen ændring i tankegang nødvendig.

Modellen for den kolde tegnebog, gentænkt

Kolde tegnebøger behøver ikke at fjerne krypto fra hverdagen.

De bør beskytte den, dér hvor den allerede lever.

Vault Key Card bringer sikkerheden fra en kold tegnebog ind i en verden, der er optimeret til mobil, uden at gøre krypto til et projekt eller en langsigtet opbevaringsopgave.

Beskyttelse uden besvær.
Sikkerhed uden besvær.
En kold tegnebog, der faktisk passer til moderne krypto.

Det er hele pointen.

Og det er derfor, VKC findes.

Læs mere om Vault Key Card

Vault Key Card - kold kryptowallet fra Zypto

Ofte stillede spørgsmål

En kold tegnebog er en måde at beskytte krypto på ved at tilføje et offline eller fysisk sikkerhedslag. Den hjælper med at forhindre uautoriseret adgang ved at kræve bevidst godkendelse, før aktiver kan flyttes.

En varm tegnebog er forbundet til internettet og designet til hurtig, daglig brug. En kold tegnebog tilføjer et ekstra beskyttelseslag ved at begrænse, hvordan og hvornår transaktioner kan godkendes.

Vault Key Card gør Zypto App-tegnebøger til kolde tegnebøger ved at tilføje et fysisk sikkerhedslag. Din krypto forbliver i sit sikre hvælv, og det er kortet, der låser den op, når det er nødvendigt.

Nej. Vault Key Card er designet til mobil brug og fungerer direkte med Zypto App. Der kræves ingen computersoftware, kabler eller opsætningsrutiner.

Nej. Vault Key Card er designet til alle brugere af Zypto App, uanset om aktiverne bruges dagligt, opbevares langsigtet eller håndteres på tværs af forskellige strategier.

Vault Key Card kan beskytte op til tre tegnebøger, hvilket gør det nemt at adskille aktiver eller tilføje sikkerhed på hardware-tegnebog-niveau på tværs af dine Zypto App-tegnebøger.

Del

Related topics

the best hard walletcold walletcrypto securitymobile cryptovault key cardweb3 securityzypto appzypto ecosystemprivate keyssecure
Related

More from Zypto App

See all
Zypto AppFrom Crypto Newbie to Web3 Pro3 min · 28 Jul
Zypto AppSpend Crypto With Apple Pay4 min · 28 Jul
Zypto AppOne App, Not Ten4 min · 21 Jul
Zypto AppNot Your Keys, Not Your Crypto4 min · 21 Jul
Zypto AppMake Zypto Your Own2 min · 21 Jul
Zypto Company NewsZypto.com v2 er live: opdag det nye3 min · 2 Jul
Zypto Company NewsUndersøg krypto på en ny måde3 min · 2 Jul
Zypto Company NewsDiscover How To Spend Crypto Where You Live2 min · 2 Jul
Zypto Company NewsToday in Crypto: Daily Crypto Adoption News2 min · 2 Jul
Zypto Company NewsZypto.com is Now Available in 41 Languages2 min · 2 Jul
Zypto Company NewsZypto Share Studio: From Live Crypto to Social Content3 min · 2 Jul
Zypto AppTrade Every Base Token in Zypto App2 min · 22 Jun
Zypto AppZypto genopladelige kryptokort – nu tilgængelige i flere lande og amerikanske delstater2 min · 18 Jun
Zypto AppZypto App v1.28 er live: Genopladelige kort udvides, og genveje til forsiden ankommer2 min · 18 Jun
Zypto AppTrade on Solana in Zypto App3 min · 16 Jun
Zypto AppYour Seed Phrase. Your Master Key.2 min · 16 Jun
Zypto AppMere end et kryptokort4 min · 10 Jun
Zypto AppYour Wallet. Your Choice.4 min · 10 Jun
Om ZyptoValue Now Moves Like Information5 min · 9 Jun
Zypto AppThe Official Electroneum Wallet: Welcome to Zypto App5 min · 30 May
Zypto AppLev på krypto. Frigiv dine penge. Med Zypto.7 min · 26 May
Zypto AppRare By Design | Zypto Apps forbundne kryptoarkitektur3 min · 25 May
Zypto AppCrypto Utility Unleashed | Krypto skulle bevæge sig3 min · 25 May
Zypto AppZypto App 2nd Anniversary Giveaway Is Live2 min · 21 May
Zypto AppRollout After Rollout | Inside The Zypto Machine3 min · 21 May
Zypto AppZypto App | 24 Months Of Relentless Expansion3 min · 21 May
Zypto AppFirst class-fordele og de Premium-kryptokort, der låser dem op3 min · 13 May
Zypto AppZypto App – Probably The Best TRON Wallet for Real World Crypto4 min · 13 May
Zypto AppPancakeSwap Integration: BNB Chain Swaps Inside Zypto App2 min · 6 May
Zypto AppPremium-kryptokort, nul månedlige gebyrer, indbyggede fordele4 min · 4 May

Hvad Zypto-brugere siger

Fremragende 4.7 baseret på 220 anmeldelser Læs alle anmeldelser på Trustpilot
Dette indhold er automatisk oversat for at gøre det nemmere for dig. Se den engelske version, hvis du er i tvivl.